Uutiset:

Kirjoittaja Aihe: Vinkki  (Luettu 9637 kertaa)

Poissa naut1skelija

  • Sr. Member
  • Viestejä: 1084
  • **** Nauttii muiden arvostusta
Vs: Vinkki
« Vastaus #40 : Heinäkuu 22, 2024, 00:32:40 »
Nähdäkseni 392e huoneet eivät kyllä ole perus scandicin hinnoissa. Kalliiks kyllä tulee jos pitää 400 antaa pirkolle ja 400 huoneesta

Ellei hinnalla saa koko illaksi seuraa. :sheep:

Poissa Penaattori

  • Sr. Member
  • Viestejä: 1215
  • **** Nauttii muiden arvostusta
Vs: Vinkki
« Vastaus #41 : Helmikuu 08, 2025, 18:56:35 »


Jos haluaa nähdä kauniita "palveluun" suostuvia tyttöjä ja juoda "edullista" juomaa, niin kannattaa kurvata vaikka sporalla, yangolla, omalla autolla tms yhteen uuteen hotelliin/aulabaariin. Paikkaa tarkemmin kertomatta, mutta löytyy tuosta sibelius-lukion nurkilta.
Juu ei ollut nykäs-masa alkuunpanijana tässä, vaan vähän raittiimpi henkilö.

Se olisikin hauskaa jos tämän hotellin aulabaarissa pyörii huoria, kun omistajissa on runsaasti uskovaisia.

No, hotellin bisnes ei ole oikein lähtenyt lentoon, ja nyt tämä hotelli on menossa myyntiin. Nykyiset sijoittajat menettävät rahansa, mm. eräs ammattiliitto.  :headbang:

Sitä vaan mietin, että kuuluvatkohan nää aulabaarin huorat kauppaan?
Jotka osaa, ne tekee mitä vaan
Jotka ei, ne ryhtyy opettamaan
- Juice Leskinen

Poissa Gynther

  • Full Member
  • Viestejä: 214
  • ** Piristää muiden päivää
Vs: Vinkki
« Vastaus #42 : Helmikuu 12, 2025, 14:22:32 »
Tohon Penaattorin loppukaneettiin pakko todeta, että valitettavan usein myös todellinen osaaja ei osaa/ tahdo opettaa pätkääkään.Aina ei mee osaaminen ja sen opettamisen taito käsi-kädessä.

Jos kohdalle sattuu todellinen "ammattimies", joka osaa ällistyttävän hyvin myös opettaa taitoaan/ tietämystään eteenpäin, saa oppilas olla enemmän kuin kiitollinen.

Valitettavasti moni tapaamani ammattimies suojelee osaamistaan kielteisellä suhtautumisella opettamiseen, ja tiedon/ taidon siirtymiseen myös toiselle. Tuollaista minä kutsun pikkusieluisuudeksi. No, kai sekin varmaan on sitä ihmisyyttä sekin.