SeksiSaitti
Seksi ja rentoutuminen => Maksullinen seksi => Aiheen aloitti: Helloworld - Maaliskuu 19, 2020, 15:55:31
-
Ymmärrettävistä syistä usein hupakot piilottavat kasvonsa, mutta usein se voi ilmetä pettymyksenä turskalle. Oletetaan, että kaikki sovitut palvelut ja hinnat ovat voimassa. Lisäksi ilmoituksen kuvat (kasvot sensuroitu) ovat varmasti hupakon omat. Kuitenkin hupakon kasvot eivät miellytä turskaa, joka oli kuvitellut kasvojen vastaavan omaa naismieltymystä. Onko turskalla oikeus tehdä lopullinen ostopäätös paikan päällä kun hän on tavannut hupakon eteisessä?
Tutkimusten mukaan suurin osa miehille naisten kauneus/seksikkyys ilmenee heidän kasvojen perusteella. Oli kuinka hyvännäköiset rinnat tai herkkupeput kyseessä, yleensä ne kasvot ovat siis merkittävämmässä roolissa esimerkiksi missikisoissa tuomareiden pisteytyksen kannalta.
Oon listannut hieman plussia ja miinuksia joita tuli pikaisesti tästä tilanteesta
+ Turska saa mieleisen sihteerin ja häneltä säästyy rahat muissa tapauksissa
- Menetetty molemmille, erityisesti hupakolle
- Jos turska tuleekin katumapäälle ja pitääkin hupakon kauniina (esim. hyvin nukutun yön jälkeen), voi seuraava kerta olla kiusallista, erityisesti turskalle
Mietteitä? Onko turskalla oikeus päättää vielä viime hetkellä? Pitäisikö sihteerille korvata jonkun verran, mikäli turska päättää kääntyä? Vai onko turskalla velvollisuus suorittaa sovittu tapaaminen, mikäli kaikki muu on jo pitänyt paikkaansa? Vai onko asiakas sittenkin aina oikeassa?
-
Asiakkaalla on oikeus kääntyä ovelta jos nassukka ei miellytä. Itse en ole joutunut ikinä tekemään näin.
-
En tiedä olenko näissä hommissa vanhanaikainen mutta itse en ole koskaan olettanut, että palveluntarjoajan velvollisuus olisi laittaa ilmoonsa kuvaa kasvoista. Nykyäänhän ne ovat (vallankin naapurissa) lisääntyneet eikä siinä mitään... - Mutta jos kuvat muista kropan naisellisista puolista ovat aidot, ilmoitus selkeä ja tapaaminen helposti järjestettävissä niin siinä ovat (omasta) mielestäni tarpeeksi hyvät lähtökohdat. En muista koskaan pettyneeni kasvoihin mikäli ilmoitus on rehellisesti ja selkeästi laadittu.
Eli vastauksena kysymykseen: Kasvoilla on itselleni asioiden lukkoonlyönnin jälkeen todella vähän merkitystä. Saattaa siinä lievällä panetuksella olla osansa mutta rehellisyys on ominaisuus joka vähäpukeisen (tai ehkä ennalta sovitun rooliasuisen) Naisen kohdalla tekee hänestä haluttavan.
Noista tutkimuksista tiedä mutta asioiden sujuvuus ja oikea asenne pesevät meikäläisen kohdalla pelkät kasvot kättelyssä...
-
Kai sitten jos nyt järkyttyy ihan hirmuisesti, niin voi kääntyä. Itse pyrin jättämään ennakkoluulojen tekemisen pois. Kasvot istuvat kyseiselle hupsukalla varmasti just eikä melkein. Itse en ole joutunut ikinä pettymään. Enemmänkin olen jäänyt positiivisesti yllätyneeksi eteiseen ilman järjenhäivää.
-
Asiakkaalla on oikeus kääntyä ovelta, jos tuote ei vastaa markkinointia. Tehkää niin, jos ilmoitus valehtelee.
Jos naama ei miellytä, kannattaa se sanoa reippaasti. Eipähän jää kenellekään epäselvyyttä oudosta käyttäytymisestä.
Ovelta kääntymisessä on kohteliasta korvata tytölle menetettyä aikaa vaikka 50 euron setelillä.
-
^Siis mitä?? Jos kasvoja ei ilmoituksessa kerta näy niin en myöskään pulittaisi mitään jos en olisi tyytyväinen.
-
Jos kuvat ja palvelut on tarkalleen mitä ilmoituksessa ja puhelimessa luvattiin ja jos kasvoissa ei ole jotain todella poikkeuksellista, mikä herättää vastenmielisyyttä tai paniikkia, on tylyä jättää homma siksi väliin.
Vielä ikävämpää jos ei viitsi suoraan kertoa syytä, muuten tytölle voi tulla ikävä tunne mahdollisesta osoitteen ja tuntomerkkien keräilijästä.
-
Toki turskalla on oikeus kääntyä ovelta, mutta lähtökohtaa voisi jo ennen ajan varaamista hieman tarkistaa, ja selvittää itselleen mitä oikeasti haluaa:
Kuitenkin hupakon kasvot eivät miellytä turskaa, joka oli kuvitellut kasvojen vastaavan omaa naismieltymystä.
<clip>
- Jos turska tuleekin katumapäälle ja pitääkin hupakon kauniina (esim. hyvin nukutun yön jälkeen), voi seuraava kerta olla kiusallista, erityisesti turskalle.
Jos kasvot ovat oikeasti niin tärkeät, täytyy tyytyä ne näyttäviin palveluntarjoajiin. Voisi suositella myös cam-palveluita...
Tapaaminen on aika kokonaisvaltainen tapahtuma, ja omasta mielestäni hyvä palveluntarjoaja paikkaa palvelullaan helposti minkä tahansa ulkoisen puutteen - varsinkin jos kyse on vain siitä, etteivät todellisuus ja turskan kuvitelma kohtaa.
-
Tunnustan, että aika vähän keskityn tapaamisen alussa, aikana tai edes lopussa kasvoihin. Ihan on muut paikat mielessä...
Kyllä ne varmaan rekisteröityä tullee, mutta luulen että yhden tapaamisen jälkeen aika harvan tunnistaisin jos kadulla vastaan tulee (vaatteet päällä) ;)
Yhteenkään "riihenseinästärevittyyn" en ole törmännyt, ehkäpä päinvastoin :)
-
Mun on hyvin vaikea asennoitua tilanteeseen että oven avaisi joku epämiellyttävä yllätys. Naiset on jotenkin kauniita ja sexyjä olentoja 😍. Enempi sitä pelkää että neito vetää oven kii kun näkee mun naaman ;D
-
Jos kasvot merkitsevät tapaamisen onnistumiselle merkittävästi on silloin parempi valita ulkolainen kasvonsa ilmoituksessaan paljastava hupsukka.
Mitään velvoitetta ei todellakaan ole maksella mitään jos poistuu kasvojaan pimittävän sihteerikön ovelta vaan asian voi ilmoittaa asiallisesti ja poistua takavasemmalle.
-
Jos ne kasvot on se juttu, niin silloin kannattaa käydä vain niillä joilla kasvokuvat on ilmossa.
Jos valitsee hupakon jolla kasvokuvia ei ole, mutta kaikki tiedot & kuvat pitävät paikkansa, niin en katso tätä pelkästään hyväksyttäväksi syyksi kääntyä ovella. Tai sitten tulee maksaa korvaus, minkä tulee olla kohtuullinen palveluntarjoajan näkökulmasta.
-
Parhaat pillut jää nussimatta jos naamaa kattoo. Veisteli Nygårdin Petri, joka osittain voi pitää paikkansakin. Joskus nuorena miehenä kun olin perjantai iltana juonut kaikki naiset kauniiksi, iskin omasta mielestä ihan ok daamin. Noh, aamulla oli mieli muuttunut ulkonäön suhteen, mutta yöstä muistin daamin olleen kuitenkin ihan ajettava ja aamun krapulapanetus hoidettiin alta pois myös... Ja muutoma muukin myöhemmin ;D Ei mikään kedon kaunein kukka, mutta seksi luisti niin mikäs siinä.
-
Minä olen kerran kääntynyt ovelta, kun mielessäni luotu visio palveluntarjoajasta ei vastannut todellisuutta. Tilanne oli minulle hyvin ikävä, koska en halua loukata ketään. Pyytelin anteeksi niin kauniisti kuin ikinä osasin ja kerroin että etsin hieman nuoremman näköisiä tyttöjä. En maksanut hänelle oven avaamisesta, mutta herrasmies olisi sen varmasti tehnyt.
-
Minusta kummalla tahansa osapuolella on oikeus päättää tai perua tapaaminen milloin tahansa ja mistä syystä tahansa, eikä sitä tarvitse selittää kenellekään mitenkään. Oharia ei saa tehdä, viime hetken perumisia täytyy välttää, ja kohteliaasti täytyy käyttäytyä aina vaikka toisen naama näyttäisi rekkakolarilta.
Jos haluaa nähdä kasvokuvan, niin sitten täytyy olla yhteydessä vain omilla kasvoillaan ilmoitteleviin palveluntarjoajiin.
Ja kollegat: Jos olet jättänyt kasvot kuvistasi pois, niin lapsikin ymmärtää, että olet tehnyt niin hyvästä syystä. Ainoastaan rikolliset, jotka yrittävät saada kiristykselle vipuvoimaa, pyytävät kasvonsa piilottavilta palveluntarjoajilta kasvokuvia. Älkää IKINÄ lähettäkö kasvokuvianne kenellekään, jos ette ole valmiit julkaisemaan kasvokuvaa ilmoituksessanne! Jotkut ruikuttavat kuvia todella itsepintaisesti, mutta näistä ruikuttajista joka ikinen on rikollinen, joka yrittää hyötyä teistä ja pilata elämänne. Tällaiset ruikuttajat kannattaa laittaa suoraan estolistalle, ja varoittaa heistä myös kollegoita.
-
Mielestäni mikäli kasvot on asiakkaalle tärkeät niin silloin tästä tulisi kertoa aikaa varatessa ja että millaiset kasvot miellyttää.
Ovella kääntyminen siksi, että naama ei miellytä ei ole mielestäni oikeutettua, mikäli tuosta tärkeästä tekijästä ei ole aikaa varatessa mainittu.
Tuollaisen asiakkaan tulisi valita palveluntarjoajat sen mukaan jonka kasvot on ilmoituksessa.
-
Mun on hyvin vaikea asennoitua tilanteeseen että oven avaisi joku epämiellyttävä yllätys. Naiset on jotenkin kauniita ja sexyjä olentoja 😍. Enempi sitä pelkää että neito vetää oven kii kun näkee mun naaman ;D
Hyvä etten ole tämän pelkoni kanssa yksin
-
Mielestäni mikäli kasvot on asiakkaalle tärkeät niin silloin tästä tulisi kertoa aikaa varatessa ja että millaiset kasvot miellyttää.
Ovella kääntyminen siksi, että naama ei miellytä ei ole mielestäni oikeutettua, mikäli tuosta tärkeästä tekijästä ei ole aikaa varatessa mainittu.
Tuollaisen asiakkaan tulisi valita palveluntarjoajat sen mukaan jonka kasvot on ilmoituksessa.
Näin. Tähän on hupakon sitten helppo kertoa ja kuvailla itseään ehkä tarkemmin ja voidaan ainakin miettiä, kannattaako edes tavata, kun asiakas kertoo millaisia kasvoja hakee - voi mainita vaikka kauneusihanteitaan, tosin meidän tavallisten kuolevaisten joukosta harvemmin löytyy sitä Hollywood-tasoa.
-
.... tosin meidän tavallisten kuolevaisten joukosta harvemmin löytyy sitä Hollywood-tasoa.
...mä olen löytänyt. Ja itseasiassa hän paljon enemmän, sillä hän on myös älykäs 😍
Hollywood-taso on paperia, josta mennään läpi että heilahtaa.
-
Jos ne kasvot on se juttu, niin silloin kannattaa käydä vain niillä joilla kasvokuvat on ilmossa.
Jos valitsee hupakon jolla kasvokuvia ei ole, mutta kaikki tiedot & kuvat pitävät paikkansa, niin en katso tätä pelkästään hyväksyttäväksi syyksi kääntyä ovella. Tai sitten tulee maksaa korvaus, minkä tulee olla kohtuullinen palveluntarjoajan näkökulmasta.
Maksaisitko korvausta asiakkaan ajasta, jos ovelle tulee sellainen tyyppi että et kerta kaikkiaan halua harrastaa sen kanssa seksiä?
-
Maksaisitko korvausta asiakkaan ajasta, jos ovelle tulee sellainen tyyppi että et kerta kaikkiaan halua harrastaa sen kanssa seksiä?
Käykö sulle useinkin noin?
-
Vetää takaapäin, jos naama ei miellytä. Ei voi ododtta naisilta, että he olisivat yhtä komeita kuin me miehet. Näin se vain on. ::)
-
Maksaisitko korvausta asiakkaan ajasta, jos ovelle tulee sellainen tyyppi että et kerta kaikkiaan halua harrastaa sen kanssa seksiä?
Käykö sulle useinkin noin?
Ei, mutta muutoin on feidattu kyllä. Ts. tuhlattu aikaani.
-
Maksaisitko korvausta asiakkaan ajasta, jos ovelle tulee sellainen tyyppi että et kerta kaikkiaan halua harrastaa sen kanssa seksiä?
Käykö sulle useinkin noin?
Ei, mutta muutoin on feidattu kyllä. Ts. tuhlattu aikaani.
Varmaan voinut johtua myös sun käytöksestä.. ::)
Vuosien kokemus on osoittanut, että mitä vähemmän komea mies, sitä enemmän vaaditaan suhteessa omaan ulkoiseen olemukseen mahdottomia. Turha syyttää peiliä jos pärstä on vino.
-
Itse en ole kenenkään naaman nähtyäni kääntynyt takaisin. Selvien feikkikuvien takia olen kyllä. Kuitenkin näkisin niin, että jos hupakon naama oikeasti on jotenkin asiakkaasta vastenmielinen ei asiakkaan ole pakko tietenkään ostaa palvelua.
En kyllä usko, että tästä syystä asiakas kääntyy kovin usein ovella.
Tämähän on oikeastaan aika triviaali kysymys yllämainitun ja allamainitun vuoksi.
Näissä palveluissahan "vallanvaihto" tapahtuu rahan vaihtaessa omistajaa. Ennen rahan vaihtoa hupakolla ei ole oikein mitään sanottavaa mihinkä tahansa kusipäiseenkään asiakkaan käyttäytymiseen (muuta kuin viestittelyn lopettaminen) ja rahan vaihtamisen jälkeen asiakkaalla ei ole oikein mitään sanottavaa hupakon kusipäiseenkään käyttäytymiseen. Rahoja on vaikea saada takaisin.
-
Näissä palveluissahan "vallanvaihto" tapahtuu rahan vaihtaessa omistajaa. Ennen rahan vaihtoa hupakolla ei ole oikein mitään sanottavaa mihinkä tahansa kusipäiseenkään asiakkaan käyttäytymiseen (muuta kuin viestittelyn lopettaminen) ja rahan vaihtamisen jälkeen asiakkaalla ei ole oikein mitään sanottavaa hupakon kusipäiseenkään käyttäytymiseen. Rahoja on vaikea saada takaisin.
Mm. tämän takia voi rapsata hupakon & tytöt voi vaikka oikein kusipäästä jakaa varoitusta.
-
Itse en ole kenenkään naaman nähtyäni kääntynyt takaisin. Selvien feikkikuvien takia olen kyllä. Kuitenkin näkisin niin, että jos hupakon naama oikeasti on jotenkin asiakkaasta vastenmielinen ei asiakkaan ole pakko tietenkään ostaa palvelua.
En kyllä usko, että tästä syystä asiakas kääntyy kovin usein ovella.
Tämähän on oikeastaan aika triviaali kysymys yllämainitun ja allamainitun vuoksi.
Näissä palveluissahan "vallanvaihto" tapahtuu rahan vaihtaessa omistajaa. Ennen rahan vaihtoa hupakolla ei ole oikein mitään sanottavaa mihinkä tahansa kusipäiseenkään asiakkaan käyttäytymiseen (muuta kuin viestittelyn lopettaminen) ja rahan vaihtamisen jälkeen asiakkaalla ei ole oikein mitään sanottavaa hupakon kusipäiseenkään käyttäytymiseen. Rahoja on vaikea saada takaisin.
No hupakko laittaa ne rahat yleensä käsilaukkuunsa, ja minkäs se mahtaa jos asiakas haluaa ne periä takaisin? Fyysisesti hupakko ei mahda hankalaksi ryhtyvälle miesasiakkaalle mitään.
Toki jos asiakas ryhtyy omatoimisesti perimään rahoja takaisin, niin hupakko luultavasti tulkitsee sen varastamiseksi ja jonkinlainen kohtaus siitä tulee.
Ei oo koskaan ollut tarvetta pyydellä rahoja takaisin kylläkään. Olen ollut tyytyväinen tai sitten homma on epäonnistunut omasta syystäni humalatilan takia.
-
Mun on hyvin vaikea asennoitua tilanteeseen että oven avaisi joku epämiellyttävä yllätys. Naiset on jotenkin kauniita ja sexyjä olentoja 😍. Enempi sitä pelkää että neito vetää oven kii kun näkee mun naaman ;D
Hyvä etten ole tämän pelkoni kanssa yksin
Sama täällä! Ei ole vara mennä toisen ulkonäköä kritisoimaan ;D Eikä kyllä ole ollut tarvettakaan, jokaisen oven takana on kaunis nainen odottanut.
Mielestäni ostopäätös tehdään kun varataan aika. Ellei kyseessä ole selvä feikki tai muuten epäilyttävä tapaus, ovelta ei käännytä.
-
Kasvoja on vaikea olla huomioimatta, mikäli haluaa pitää jonkinlaisen katsekontaktin seuralaiseen, mutta kuten joku ehti sanomaan, tarkastelen itsekin yleensä aivan muita kohtia kehossa. Sitä paitsi kaikki kasvot ovat mielestäni kauniita, jos niiltä on nähtävissä aurinkoinen hymy. Lisäksi viehättävästi käyttäytyvä ihminen näyttää usein viehättävältä myös ulkoisesti, mikä pätee niin hutsuhommissa kuin muutenkin.
-
Kokonaisuus ratkaisee ja kasvot vaikuttavat siihen olennaisesti. Mikäli kuvista tai kuvauksesta ei saa palveluntarjoajan ulkonäöstä riittävän kattavaa käsitystä, ottavat molemmat osapuolet tietoisen riskin siitä ettei paikan päällä palveluntarjoajan ulkonäkö miellytäkään. Mielestäni on epäreilua ajatella, että asiakkaan kuuluisi yksin ottaa tästä riskistä rahallinen vastuu ja maksaa palveluntarjoajalle hyvitys peruuntuneesta tapaamisesta. Tapaamisen peruuntuessa ovella menee molempien aikaa hukkaan. Toki olen myös sitä mieltä, ettei kasvokuvat näihin hommiin varsinkaan kotimaisten osalta kuulu.
Alla olikin jo hyvin kiteytetty.
Minusta kummalla tahansa osapuolella on oikeus päättää tai perua tapaaminen milloin tahansa ja mistä syystä tahansa, eikä sitä tarvitse selittää kenellekään mitenkään. Oharia ei saa tehdä, viime hetken perumisia täytyy välttää, ja kohteliaasti täytyy käyttäytyä aina vaikka toisen naama näyttäisi rekkakolarilta.
-
Mielestäni ostopäätös tehdään kun varataan aika. Ellei kyseessä ole selvä feikki tai muuten epäilyttävä tapaus, ovelta ei käännytä.
Juurikin näin. Ostopäätös tehdään kun aika varataan.
Jos kasvot on itselleen se merkittävä asia, niin sitten käy vain palveluntarjoajille joilla on kasvokuvia ilmossa.
Valitsee siis sellaiset ilmoitukset, joiden pohjalta pystyy tekemään se ostopäätöksen. Paikan päälle ei tulla arpomaan - se on vain turhaa trafiikkia ja senkin puoleen riski palveluntarjoajalle. Ja joltain muulta jää aika saamatta. Turhat varaukset aiheuttavat haittaa monella tavalla, joten ne eivät ole hyväksyttäviä.
Eri juttu on sitten jos ilmossa jotain ihan muuta kuin paikan päältä löytyy - silloin tuleekin kääntyä ovelta koska kyseessä huijaus & kuvien varastaminen jo sinällään laitonta jos feikkikuvat.
-
Mielestäni ostopäätös tehdään kun varataan aika. Ellei kyseessä ole selvä feikki tai muuten epäilyttävä tapaus, ovelta ei käännytä.
Juurikin näin. Ostopäätös tehdään kun aika varataan.
Jos kasvot on itselleen se merkittävä asia, niin sitten käy vain palveluntarjoajille joilla on kasvokuvia ilmossa.
Valitsee siis sellaiset ilmoitukset, joiden pohjalta pystyy tekemään se ostopäätöksen. Paikan päälle ei tulla arpomaan - se on vain turhaa trafiikkia ja senkin puoleen riski palveluntarjoajalle. Ja joltain muulta jää aika saamatta. Turhat varaukset aiheuttavat haittaa monella tavalla, joten ne eivät ole hyväksyttäviä.
Eri juttu on sitten jos ilmossa jotain ihan muuta kuin paikan päältä löytyy - silloin tuleekin kääntyä ovelta koska kyseessä huijaus & kuvien varastaminen jo sinällään laitonta jos feikkikuvat.
Nämähän ovat välillä aika tulkintakysymyksiä varsinkin, jos ilmoituksen kuvat ovat sopivasti tarkkaan rajattuja. Joskus olen kysynyt tarkentavia kysymyksiä ja kun on sanottu, että joo olen seksikäs ja timmi ja tosi hyvännäköinen, olen saattanut sopia tapaamisen. Mutta olen kyllä tällöin sanonut, että maksan xx summan vain jos oikeasti olet seksikäs ja timmi ja tosi hyvännäköinen. Tällöin olen sitten tarvittaessa kääntynyt ovelta, jos palveluntarjoaja minun mielestäni ei vastaa kuvailua, vaikka hän omastamielestään vastaisi. Olisi laittanut selkeät kuvat.
-
Itse olen tietoisesti välttänyt käyttämästä ilmoituksissa sanoja ”kaunis” tai ”seksikäs” koska omasta mielestäni olen tavallinen hieman pyöreä, mutta tiimalasimallinen 45 vuotias keski-ikäinen nainen. En käytä yksityisyyteni takia ilmoissa kuvia joten selitän kyllä mielelläni asiakkaille millainen olen.
Palaute on ollut pelkästään positiivista ja eikä mua uskoisi näinkään vanhaksi. Teen työtä ulkonäköni eteen samanikäisiin kanssasisariini verrattuna enemmän. Tässä iässä maan vetovoima ja muut ikääntymisen muutokset alkaa näkyä selkeästi, ellei ole koskaan itseään hoitanut. Kirurgin veitseen en ole ajatellut turvautua joten luomuna mennään, olen luopunut rakennekynsistäkin sillä siviilityössä niitä ei saa olla. En myöskään käytä hiustenpidennyksiä, volyymiripset kyllä on.
-
Kaikki naiset ovat kauniita. :)
-
Kasvoihin tottuu touhutessa. Otan yleensä parin tunnin ajan. Tärkeämpiä ovat sääret, reidet, takapuoli ja vatsa. Rinnoilla ei ole niin väliä. Se on myös eduksi laskettava, jos nainen osaa puhua ja jutella.
Pahinta on, jos nainen ilmoittaa painonsa esim. 55 kg ja todellisuus heittää ylätappiin + 35 kg.
Kymmenen kiloa ei vielä haittaa mitään.
-
^^ Ei todellakaan pidä paikkaansa ;D
-
^^ Ei todellakaan pidä paikkaansa ;D
Ihan sama minulle mitä sinä asiasta ajattelet.
Onneksi en ole kaltaisesi. ;)
-
^Me olemme niin monilla samoilla parikymppisillä kaunokaisilla käyneet, että älä nyt edes viitsi yrittää naurattaa ;D Ei mene läpi.
-
Ei ole ostopäätöstä tehdessä kasvoilla mitään merkitystä. 8) Eipä kyllä sen puoleen ole tarvinnut pettyä koskaan...jokainen tapaamani hupakko on ollut kaunis.
-
Kaikki naiset ovat kauniita. :)
Ja kaikki turskat komeita ja isokyrpäisiä.
-
Maksaisitko korvausta asiakkaan ajasta, jos ovelle tulee sellainen tyyppi että et kerta kaikkiaan halua harrastaa sen kanssa seksiä?
Käykö sulle useinkin noin?
Kiitokset Venlalle päivän räkäisimmistä nauruista!
-
Rahamiehen(😀) kysymys on mielenkiintoinen ja siihen olisi mukava saada vastaus.
Mitä hupsukat tekee jos ovella seisoo vaan nyt sellainen tyyppi ettei millään nappaa harrastaa maksullista seksiä hänen kanssaan. Jos näin on käynyt niin oletteko korvanneet hänelle esim.50€:n korvauksen sopimastanne tapaamisesta joka ei toteutunutkaan?
-
^ Jotta sovittu tapaaminen peruuntuisi mun toimesta siinä kohtaa, kun asiakas on ovella/luonani, tarkoittaisi se, että hänen käytöksensä olisi uhkaavaa/väkivaltaista, hygienia huonoa (ja kieltäytyisi peseytymismahdollisuudesta), tai että hän muutoin ei kunnioittaisi asettamiani rajoja. Näissä missään tapauksessa en korvaisi asiakkaalle mitään, koska hän olisi toiminnallaan jo rikkonut tapaamisen sovittuja ehtoja. :)
-
Eikö yksi maksullisen seksin perusteista ole se, että asiakkaan ei tarvitse käyttää ulkonäköään seksin saamisen välineenä? Minulla ei ole koskaan tullut eteen sellaista tilannetta, että olisi edes käynyt mielessä käännyttää asiakas ulkonäön vuoksi.
Olen kieltäytynyt tapaamasta tinkaajia, vonkaajia, päihtyneitä, vaikeilijoita, rikollisia, ja epäilyttäviä hiippareita.
Olen perunut tapaamisia, koska vastapuoli ei ole toiminut sanojensa mukaisesti, tai hänen käytöksensä on vaikuttanut uhkaavalta.
Olen kieltäytynyt tapaamasta asiakasta uudestaan koska hän on yrittänyt raiskata minut, tai koska hänen käytöksensä on aiheuttanut minulle enemmän haittaa kuin tapaaminen on aiheuttanut rahallista hyötyä. Kerran jopa siksi, koska miehen hygienia oli sanoinkuvaamattoman järkyttävässä kunnossa (ja minä suhtaudun olan kohautuksella hien hajuun, juustokulleihin, silmiini hilsettä variseviin takkutukkiin ja paskaa täynnä oleviin persvakoihin, joten kun minä sanon "sanoinkuvaamattoman järkyttävä hygienia", niin se todella tarkoittaa sitä mitä se tarkoittaa).
Jos päätän kieltäytyä tapaamisesta, niin syy on aina se, että asiakkaan käytös ei sovi minulle, tai koska minulla on syy epäillä hänen olevan minulle uhka taikka mittava rasite (ja sen yhden kerran huono hygienia, joka sekin olisi miehen omalla toiminnalla ollut korjattavissa). Sellaiset ulkomuodon piirteet, joihin ihminen ei itse voisi aamutoimiensa aikana vaikuttaa, eivät palveluuni vaikuta.
Ehkä joku tosi kokematon tai harvoin duunaileva tyyppi voisi valikoida joitain asiakkaita ulkomuodon perusteella, mutta ei varmasti kovinkaan moni sellainen, joka tekee tätä työtä vähänkään suunnitelmallisesti.
-
Mulle käännytysperusteet humala, intuitioon perustuva kokonaisarvio, tinkaaminen ja väkivaltaisuus. Huono hygienia ei vielä itsessään jos suihkuun menemispyyntöä totellaan. Jos ei, sitten adios. Enkä maksa senttiäkään korvausta, miksi maksaisin?
-
^Me olemme niin monilla samoilla parikymppisillä kaunokaisilla käyneet, että älä nyt edes viitsi yrittää naurattaa ;D Ei mene läpi.
Oliko tässä nyt kyse iästä vai kasvoista?
Olen tosiaan käynyt monilla parikymppisillä kaunokaisilla ja olen vähintään yhtä monella vanhemmalla kaunokaisella käynyyt myös. Eikä tässä ollut mitään naurun aihetta edelleenkään.
-
Ei merkitse yhtään kasvot tässä harrastuksessa. Toisaalta mä en siviilissäkään ole ollut kiinnostunut naisen kasvojen kauneudesta vaan kokonaisuudesta. Ja se todellinen seksuaalinen vetovoima syntyy henkisellä tasolla.
-
ja muistakaa vanha sanonta akan valintaan (miksei hupakonkin ?):
silmä tottuu mutta korva ei.....
-
Ja se todellinen seksuaalinen vetovoima syntyy henkisellä tasolla.
Nuori nätti nainen, joka ujostellen vilkaisee silmiin silloin tällöin mutta avaa haaransa rohkeasti. Ei siinä hirveesti henkimaailman tasoa tarvi kurottaa ;D ;D ;D
Kuva liittyy
(https://pbs.twimg.com/media/EEXwm7lU8AACheD?format=jpg)
_
dijon on sinappi