SeksiSaitti

Seksi ja rentoutuminen => Maksullinen seksi => Aiheen aloitti: Kapteeni Turska - Toukokuu 12, 2020, 09:33:22

Otsikko: Feikki-imoitukset vol. 666
Kirjoitti: Kapteeni Turska - Toukokuu 12, 2020, 09:33:22
Naapurissa törmää aina silloin tällöin feikki-ilmoituksiin. Kun ilmoitus kuulostaa liian hyvältä ollakseen totta, se yleensä on liian hyvää ollakseen totta.

Muutamilla ilmoittajilla on jopa useita ilmoituksia, jotka tunnistaa esim. kirjoitustyylistä. Heillä harvoin on puhelinnumeroa ja viestittely tapahtuu sähköpostitse. Viestit ovat monesti asiallisia, eikä niissä välttämättä ole kirjoitusvirheitä.

Kun tapaamista aletaan sopimaan, seuraa täydellinen radiohiljaisuus tai säätäminen tapaamisajoista. Näitä henkilöitä ei tapaa kuin korkeintaan avohoidon työntekijät. Psykologisesti on mielenkiintoista miksi joku näkee vaivaa feikki-ilmoitusten laatimisessa. Heillä lienee kuitenkin siihen syynsä.

Kalasteleeko joku turskien keksittyjä sähköpostiosoitteita (piippolanvaari@cum), prepaid -liittymiä vai niiden osoitteita jotka osoitteensa kertovat. Onko tälläisellä henkilöllä jokin fetissi (miehet kuulemma tekevät tätä palveluntuottalille ainakin jossain määrin) vai kenties jokin persoonallisuushäiriö.

Ajan haaskuuta joka tapauksessa...
Otsikko: Vs: Feikki-imoitukset vol. 666
Kirjoitti: Vieras0095 - Toukokuu 12, 2020, 09:37:13
^Ehkä se on vaan joistain kivaa.
Otsikko: Vs: Feikki-imoitukset vol. 666
Kirjoitti: Vieras0076 - Toukokuu 12, 2020, 09:44:41
Joskus tullut aloittelevia tai "aloittelevia" vastaan.

Ja piiitkän sähellyksen jälkeen toteavat, ettei he nyt ehkä ole valmiita hommia aloittamaankaan.

Toki siellä on saattanut mm. sellaisia epäilyttäviä pyyntöjä vaikka saada asiakkaasta kuva, jotka torppaan heti alkuunsa.

Teoriassa, joku idiootti voi antaa itsestään riittävästi tietoa huijarille, joka voi sitten käyttää tietoa kiristystarkoituksessa.

Joku prosenttihan noihin nigerialaiskirjeisiinkin aina haksahtaa.
Otsikko: Vs: Feikki-imoitukset vol. 666
Kirjoitti: Vieras0074 - Toukokuu 12, 2020, 10:15:08
^Eilen törmäsin ilmoitukseen, joka ei välttämättä ollut feikki, mutta jossa vaadittiin asiakkaaksi aikovalta kuvaa. Muutenkin tuntui olevan keskimäääristä tiukemmat kriteerit. Tuli mieleen, että ei välttämättä ole tunkua asiakkaista.
Otsikko: Vs: Feikki-imoitukset vol. 666
Kirjoitti: Entto - Toukokuu 12, 2020, 10:19:50
^Juu.
Huomasin saman.
Kuvanpyytäjät olen aina jättänyt väliin.
Otsikko: Vs: Feikki-imoitukset vol. 666
Kirjoitti: Gentleman - Toukokuu 12, 2020, 13:52:35
Sieltä voi varmaan tulla vastaan mitä tahansa. Kuvien pyytelijöitä, huijaus yrityksiä, runkkari pervoja yms. Jos epäilyttää, niin kannattaa suosiolla skipata.
Otsikko: Vs: Feikki-imoitukset vol. 666
Kirjoitti: Azazello - Toukokuu 12, 2020, 14:19:32
Suosittelen lähettämään vain sen sopivasta kuvakulmasta otetun kuvan kikkelistä.

Naaman kuva saattaa päätyä johonkin protituutiota vastustavalle saitille esimerkkinä limaisesta huorapukista. Tosin, ihan kaikille sekään ei varmaan ihan huono asia olisi.
Otsikko: Vs: Feikki-imoitukset vol. 666
Kirjoitti: Lifti - Toukokuu 13, 2020, 09:01:06
Naaman kuva saattaa päätyä johonkin protituutiota vastustavalle saitille esimerkkinä limaisesta huorapukista. Tosin, ihan kaikille sekään ei varmaan ihan huono asia olisi.

Pitäisin tuota kunnia-asiana.